Posts Tagged ‘Cavalier King Charles Spaniel’

Wysokiej jakości ubranka dziecięce

Każdy, kto ma dzieci, wie, jak często trzeba zmieniać im garderobę. Wszystko dlatego, że bardzo szybko rosną i nie ma możliwości, by pochodziły w ubrankach dłużej niż jeden sezon, a to i tak może okazać się przesadą. Nie tylko wśród ubrań dla dorosłych zmienia się moda. Podobnie jest w przypadku mody dziecięcej. Popularność poszczególnych fasonów zależy w dużej mierze od tego, jaka bajka jest obecnie na tobie. Najmłodsi uwielbiają ubranka dziecięce ze swoimi ulubionymi bohaterami bajek. Wybierając takie, warto sprawdzić jakiej jakości jest aplikacja na ubraniach. Te słabej jakości bardzo szybko ulegają zniszczeniu i pękają, niejednokrotnie już po pierwszym praniu. Bez względu na to, jakiego typu wzór się wybierze, trzeba pamiętać o tym, by strój był uszyty z przewiewnego materiału i żeby zawieraj jak najmniej syntetycznych włókien. Najlepszym wyborem jest oczywiście bawełna. Mimo że ubrania takie nie posłużą długo, bo dziecko szybko z nich wyroście, to i tak warto postawić na wysoką jakość. 

ZERWANIE

Zerwanie zaręczyn jest konieczne, gdy się okaże, że młoda para sobie nie odpowiada, że któraś ze stron postąpiła nie­uczciwie, że są jakieś powody przemawiające przeciw małżeń­stwu. Z pewnością lepiej jest zmienić narzeczonego niż później męża. Dobre wychowanie nakazuje, aby przy zerwaniu wykazać takt. spokój, powagę i dyskrecję. On, jeśli jest rycerski, broni nawet byłej narzeczonej przed plotkami czy różnymi zarzutami. Obie strony mają prawo żądać zwrotu kosztowniejszych podar­ków. Czy się z tego korzysta, czy nie, to jest kwestia osobistego zapatrywania. W każdym razie oddawanie sobie upominków, li­stów itp. najlepiej załatwić przez pocztę albo przez przyjaciół. Na widok byłego narzeczonego czy byłej narzeczonej nie należy przechodzić ostentacyjnie na drugą stronę ulicy; trzeba zawsze oddać lub złożyć ukłon, gdy mijamy osobę kiedyś nam przecież drogą i bliską.

RODZICE I DZIECI

Dziecko jest doskonałym obserwatorem i szybko się orientuje w dobrych i złych stronach dorosłych. Ma też najczęściej niezwykłe poczucie sprawiedliwości, jest subtelne i bardzo mu trudno zrozumieć, gdy ktoś postępuje niekonsekwentnie. Dlaczego np. wolno tatusiowi krzyczeć na mamusię, a synek jest za to karany? Dlaczego wolno mamusi głośno pić herbatę, córeczce zaś się tego zabrania? Jeżeli mamusia każe przez kogoś powiedzieć, że jej w domu nie ma, dziecko rzetelnie prostuje, pełne zdziwienia: „Mamo, prze­cież jesteś, dlaczego tatuś mówi pani Wiśniewskiej, że wyszłaś?” Jeśli zaś narzucamy dziecku nasze małe kłamstwa, naszą nieso­lidność, podwójną moralność, nie dziwmy się, gdy niesłychanie ! szybko przyswaja sobie te wady. Nie ulega wątpliwości, że taki maleńki człowieczek wybiera raczej zło niż dobro. Dlaczego? To zupełnie proste. Zło jest przeważnie przyjemniejsze, łatwiejsze, a dobro zwykle wymaga znacznego wysiłku. W pracy wychowawczej trzy cechy rodziców lub opiekunów są decydujące: dyscyplina wewnętrzna, miłość do dzieci i konse­kwencja. One to mogą sprawić, że nasze pociechy nie będą hała­śliwe, kapryśne, nieopanowane i popędliwe, a tym samym przy­kre dla otoczenia.

KAWA I HERBATA

Kawa biała lub herbata. Ileż popełnia się błędów przy, zda­wałoby się, tak prostej czynności, jak picie tych i podobnych codzien­nych napojów. A więc: brać cukier łyżeczką wyłącznie do tego przezna­czoną; nie maczać jej! Mieszać ostrożnie i jak najciszej, nie ude­rzając o brzegi szklanki lub filiżanki. Nigdy nie zostawiać łyżecz­ki w naczyniu ani też nie pić nią cały czas (wolno tylko parę pierwszych łyków). Należy odłożyć ją na spodeczek. Nie dmuchać, nie prychać, ale poczekać spokojnie, aż napój ostygnie. Nie wkładać kciuka do uszka i nie odstawiać piątego palca. Nie jest to wcale wytworne, przeciwnie — śmieszne i preten­sjonalne. Broń Boże nie wylewać zawartości filiżanki na spodeczek albo odwrotnie, a w razie nieszczęścia posłużyć się papierowymi ser­wetkami lub udawać, że wszystko jest w porządku. Pić „systemem bezszmerowym” i nie podstawiać dłoni pod szklankę. Dbać, aby resztki cukru nie zostawały na dnie filiżanki, jest to marnotrawstwo przykre dla gospodarzy. Mokkę, czyli mocną czarną kawę, podawaną w filiżaneczkach na małych spodeczkach, można pić trzymając spodeczek w ręce, ( w przeciwieństwie do kakao, herbaty, mleka itp. Goście mogą ją popijać stojąc i rozmawiając lub siedząc wygodnie w fotelu. Ale też nie wolno dmuchać, siorbać i pozostawiać łyżeczki w fi­liżance.

error: Content is protected !!