Nie nazwisko zdobi człowieka

A zresztą, nie nazwisko zdobi człowieka, tylko odwrotnie. Zauważmy, jak szlachetnie brzmią nam w uchu nazwiska ludzi ^Zasłużonych… a przyjrzeć się im uważniej, to. często są Całkiem zwyczajne. Od właścicieli nabrały blasku.
Skoro już jesteśmy przy nazwiskach, to musimy dodać, że sza- . iłejaie ułatwia życie dobra pamięć do nazwisk. Człowiek, którego Nazwisko pamiętamy po latach, czuje się tym pochlebiony. Człowiek, przy którego nazwisku zająkniemy się albo je, o zgrozo, przekręcimy, albo się okaże, że wcale igo nie pamiętamy — po- tćzuje się tym dotknięty i uraza zostanie… Tak, wiem, są nazwi- teka, które ze szczególnym uporem — nie wiedzieć dlaczego te bardziej niż inne — uciekają nam z pamięci. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, że akurat zapomnieliśmy nazwiska spotkanej psoby, to radzę bardzo lawirować, żeby ten fakt nie wyszedł na ^aw.

Witaj na moim serwisie o społeczeństwie! Znajdziesz tutaj wiele informacji poświęconych społeczeństwu. Mam nadzieję, że moja strona którą prowadzę z takim zapałem Ci się spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej!
error: Content is protected !!